Czyli kim jesteśmy?

O nas

Organizacja zrzeszająca miłośników, pasjonatów i posiadaczy i sympatyków pojazdów mechanicznych. Wśród naszych członków są właściciele motorowerów, samochodów osobowych, terenowych i aut specjalistycznych. Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Motorowego. Jeśli jesteś równie mocno jak my zakochany w motoryzacji i chcesz dzielić się swoją pasją z innymi, skontaktuj się z nami.

Władze klubu

Zarząd

Grzegorz Rycko (prezes)
Piotr Szlachetka (wiceprezes)
Daniel Żyźniewski (wiceprezes)
Maciej Myszka (sekretarz)
Piotr Gierdalski (skarbnik)
Karol Malek
Henryk Talewski
Radosław Harmala
Marcin Knop

Władze klubu

Komisja Rewizyjna

Tomasz Franciszkiewicz (przewodniczący)
Anna Idzik
Olga Szymczak

Bogdan Adamczyk (sekretarz Okręgowej Komisji Sportu Popularnego i Turystyki Pojazdów Zabytkowych przy ZO PZM w Gdańsku)

Jak to wszystko się zaczęło?

Historia

Założycielskie Walne Zgromadzenia naszego stowarzyszenia odbyło się 19.09.2016 r.

Pierwszymi członkami ówczesnego Bytowskiego Towarzystwa Pojazdów Zabytkowych BYT-KAR zostali: Witold Diug (prezes), Maciej Myszka, Robert Dominiak, Piotr Gierdalski i Filip Matyka. Do komisji rewizyjnej wybrano: Edwarda Chabowskiego, Zbigniewa Myszkę i Grzegorza Wichera. Wcześniej bytowscy miłośnicy stanowi grupę nieformalną organizując pierwszą Wystawę Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych. Rowery, motorowery i samochody prezentowano już od pierwszej edycji na bytowskim rynku. Z roku na rok rośnie ranga tego wydarzenia.

Pierwsze stowarzyszenia były okresem kształtowania się i pozyskiwania nowych członków.

Przełom organizacyjny i strukturalny nastąpił w 12.01.2019 r. Po rezygnacji dotychczasowego prezesa-założyciela sternikiem klubu został Grzegorz Rycko. Zmieniono też nazwę z BYT-KAR na Automobilklub Bytowski. Obok sekcji pojazdów zabytkowych powstała sekcja sportowa, co było wymogiem wstąpienia do Polskiego Związku Motorowego. Walne zgromadzenie uchwaliło herb.

Na przełomie kwietnia i maja 2019 r. odbył się pierwszy Rajd Dan-Car dla pojazdów zabytkowych na trasie: Bytów – Lipsk – Eisenach – Suhl – Zwickau – Drezno – Zielona Góra – Bytów. Celem wyprawy było odwiedzenia motoryzacyjnych muzeów Wartburga, Simsona i Trabanta.

Członkowie Automobilklubu Bytowskiego coraz aktywniej brali udział w wielu imprezach i wystawach lokalnych oraz w akcjach charytatywnych. W listopadzie 2019 r. po raz pierwszy zorganizowaliśmy podsumowanie sezonu. Odbyło się przy okazji Święta Niepodległości pn. “Niepodległa Biało-Czerwona Motoryzacja”. Podczas prezentacji poznaliśmy historię polskich samochodów osobowych.

W grudniu 2019 r. nabyliśmy strażackiego Żuka, który dotychczas służył dla OSP Prądzona. Po doposażeniu i dokonaniu kilku prac konserwatorskich Żuk stał się naszą maskotką, a po późniejszym nabyciu polowej kuchni na lokalnych imprezach można częstować się gotowaną przez nas grochówką.

W 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się dwie planowane imprezy, w tym listopadowe podsumowanie sezonu. Udało się za to zorganizować kolejną lipcową wystawę na rynku. Jednak majowy wyjazd drugiej edycji przełożyliśmy na siepień. Ostatecznie udało się wyruszyć na trasę Bytów – Wrocław – Mlada Boleslav – Rabakov – Praga – Ostrava – Żory – Warszawa – Otrębusy – Bytów. Odwiedziliśmy kilka motoryzacyjnych miejsc, m.in. czeskie muzea Skody, Jawy oraz warszawskie muzeum FSO.

W 2021 r. pandemia nie odpuszczała i w konsekwencji trzecia już edycja Rajdu Dan-Car również nie odbyła się w maju, a we wrześniu. Udaliśmy się na trasę: Bytów – Świnoujście – Ystad – Markaryd – Trlollhattan – Goteborg – Halmstad – Malmo – Kopenhaga – Hamburg – Wolfsburg – Berlin – Bytów. Odwiedziliśmy muzea Saaba, Volvo i Volkswagena oraz kilka innych miejsc związanych z naszą pasją.

Choć regularnie odwiedzaliśmy październikowe Międzynarodowe Targi Poznańskie to po raz pierwszy wystawiliśmy stoisko na Retro Motor Show. Nasz debiut został nagrodzony wyróżnieniem za najlepsze stoisko.
11 listopada odbyła się kolejna “Niepodległa Biało-Czerwona Motoryzacja” z wystawą pojazdów udekorowanych w narodowe barwy. Podczas imprezy Witold Diug zaprezentował historię polskich motocykli.

W 2022 r. skupiająca ok. 50 członków nasza organizacja jest gotowa na kolejne motoryzacyjne i organizacyjne wyzwania.

0

Członków

0

Wystawy Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych

0

Rajdy Dan-Car

0

Rajdy Leno w przódk

Kontakt

Jeśli chcesz z nami się skontaktować zadzwoń lub użyj formularza kontaktowego

Napisz do nas

Grzegorz Rycko
604 405 220

Karol Malek
606 977 527

Adres
77-100 Bytów, ul. Zielona 5

NIP: 842-177-42-81
REGON: 365524246
KRS: 0000639727
Konto BGŻ BNP Paribas:
57 1600 1462 1872 6057 6000 0001

e-mail: bytow@automobilklub.eu
www.automobilklub.eu

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki. Polityka prywatności