2022 r. będzie ciekawy i pracowity

O planach Rajdu-Dan Car już pisaliśmy. Na członków Automobilklubu Bytowskiego w 2022 r. czeka wiele innych atrakcji.
Bytowiacy szykują się m.in. na czerwcowy charytatywny Rajd Koguta na trasie Oława – Giżycko. Organizatorzy liczą na udział ok. 5 tys. miłośników pojazdów zabytkowych. – Trwają rozmowy, aby w 2023 r. Bytów znalazł się na mapie siódmej edycji tego rajdu. Jeszcze nie wiemy, czy nasze miasto będzie metą, czy kolejnym etapem. Póki co, aby móc włączyć się w przyszłości do organizacji, chcemy w tym roku poznać tę imprezę od środka – mówi G. Rycko.

Z kolei w Bytowie odbędzie się już siódma Wystawa Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych na rynku. Impreza już na stałe wpisała się do kalendarza Dni Bytowa. Organizatorzy zapewniają, że dokonają wszelkich starań, aby nie popaść w rutynę. Na 8.08. zaplanowano udział w otwarciu Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie. – Chcemy poznać bogaty zbiór kilkuset zacnych samochodów. Wśród nich jest wiele cennych unikatów, które warto obejrzeć – zapewnia G. Rycko.

We wrześniu w Bytowie odbędą się dwa rajdy. Najpierw ten organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Kobiet i Rodziny pamięci Agnieszki Lisińskiej. – Automobilklub Bytowski pomoże w tym przedsięwzięciu. Naszą rolą będzie przygotowanie regulaminu, wytyczenie trasy, zabezpieczenie jej oraz zorganizowanie startu i mety – wylicza G. Rycko.

Kilka tygodni później powróci Bëtowskô Gońba (w ub.r. się nie odbyła). – Jak zawsze głównym organizatorem będzie Automobilklub Koszaliński z Maciejem Raczewskim na czele, lecz i tym razem będzie można liczyć na pomoc bytowskich pasjonatów motoryzacji – mówi Karol Malek, wiceprezes Automobilklubu Bytowskiego.

Jesień zapowiada się równie intensywnie. Na początku października bytowiacy pojadą na Wrak Race do Polanowa. Wystawią tam swoje klasyki i będą się przyglądać rywalizacji na zamkniętym torze. Być może ktoś w niej wystartuje. – Pojazdy są specjalnie wzmacniane, aby mogły nie tylko przyjąć uderzenie innego samochodu, ale również aby móc samemu taranować rywali. Eliminacja przeciwnika jest niejako wpisana w scenariusz wyścigu wraków – tłumaczy Wojciech Eron, który chciałby wziąć udział w polanowskiej imprezie.

Zdopingowani zeszłorocznym wyróżnieniem w kategorii stoisko na Międzynarodowych Targach Poznańskich, bytowiacy wezmą też udział w Retro Motor Show. – Mamy już kilka planów na nasze stoisko. To fajne trzydniowe wydarzenie, na którym możemy się spotkać z innymi miłośnikami motoryzacji i oczywiście będzie okazja do ponownego pokazania się szerokiej publice – mówi Piotr Szlachetka.

Tradycyjnie podczas narodowego święta 11.11 odbędzie się Biało-Czerwona Motoryzacja. Klubowicze udekorują swoje auta w narodowe barwy, a uroczystość po raz trzeci rozpocznie wykład Witolda Diuga. – Za pierwszym razem mówiłem o historii samochodów osobowych w Polsce, ostatnio rozmawialiśmy o motocyklach. Tym razem będę chciał opowiedzieć o historii samochodów ciężarowych i dostawczych – zapewnia emerytowany pedagog klas samochodowych. Będzie też okazja do integracji i podziękowań dla partnerów i sponsorów. – Rok zakończymy klubową wigilią. Ostatnio świetnie się bawiliśmy, nie inaczej powinno być i tym razem – zapewnia P. Gierdalski.

Oprócz wymienionych wydarzeń członkowie Automobilklubu Bytowskiego wezmą udział w wielu innych imprezach. W planie wyjazdy m.in. do: Miastka na otwarcie sezonu motocyklowego, na wystawę do Chojnic, Przodkowa, Złotowa, Ustki, Lęborka czy Trójmiasta. Ponadto ekipa off-roadowców W. Erona wystartuje w kilku etapach terenowych przepraw, a Sławomir Kożykowski będzie prezentował motocyklowy stunt i samochodowy drift. Z kolei miłośnicy modeli samochodowych liczą na wystawę kolekcji Janusza Kuzi ze Studzienic.

Kalendarz imprez

na rok 2022

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki. Polityka prywatności