Automobilklub Bytowski rozpoczął współpracę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Z dniem 01.09.2021 otwarto tam Ruchomą Wystawę Pojazdów Zabytkowych, która ma swoje miejsce w holu Sali gimnastycznej ZSP. Cel statutowy stowarzyszenia to min. popularyzacja motoryzacji klasycznej i zabytkowej. Dzięki sponsorowi (firmie DRUTEX z Bytowa) zakupiono przeźroczysty ekspozytor 2500x1350xh1450, który zabezpiecza wystawiane pojazdy, ograniczając bezpośredni do nich dostęp. Członkowie stowarzyszenia w cyklu miesięcznym wymieniają eksponowane pojazdy, głównie jednoślady. Dzięki kadrze pedagogicznej ZSP wystawa ma stałą opiekę. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonują opis – rys historyczny dla każdego eksponatu. Ilość jednośladów, która jest w rękach członków naszego stowarzyszenia jest bardzo duża. Wystawę rozpoczęliśmy od pojazdów wyprodukowanych w Polsce.

1. Junak M10 – Eugeniusz Keller
2. Komar – Adam Chojnicki
Komar – Maciej Myszka
3. Ryś – Witold Diug
Żak – Witold Diug
4. Motorynka ROMET x3 – Witold Diug
5. WFM M06 – Zbigniew Myszka
WFM M06 – Mateusz Gackowski
6. SHL M17 GAZELA – Adam Chojnicki
7. WSK B2 – Henryk Talewski
WSK B3 BĄK – Leszek Wrzesiński
8. SHL M11 – Marcin Jaworski

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki. Polityka prywatności